czwartek, 27 czerwca 2013

RODZYNKI w Centrum Zarządzania Łęgami.





Jarocin to znana stolica kultury awangardowej, właśnie tutaj organizował się nowy, niezależny ruch artystyczny. Skupia on osoby tworzące w technikach plastycznych. Grono amatorów postanowiło wspólnie rozwijać swoje zdolności. Powstała nieformalna grupa artystyczna RODZYNKI. Owoce swojej pracy prezentują na premierowej wystawie w Ośrodku Zarządzania Łęgami w Czeszewie. Grupa skupia 13 pań i jednego pana. Prace powstawały w okresie miesiąca w zakresie projektu: „Kompetentny dziś, zatrudniony jutro” współfinansowanego z środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
Artysta plastyk Julia Kaczmarczyk-Piotrowska trener i kurator wystawy pełni honorową funkcję artystycznego przewodnika nad pierwszą odsłoną grupy.
Zamysłem autorki wystawy było zwrócenie uwagi na kulturotwórczą rolę lasu. Wykorzystania jego potencjału do twórczej inicjatywy uczestników powiązanej ze sztuką i arteterapią. Promocja rodzimej przyrody zwłaszcza szaty roślinnej, która wykazuje duże zróżnicowanie na tym terenie w niewielkim zniekształceniu przez działalność człowieka. Takiej edukacji sprzyjał pierwiastek sztuki: poznawanie technik artystycznych i stosowanie ich w praktyce.
 
Prezentacja zawiera się w wybranym dorobku uczestników, w jego zakresie zrealizowano m. in.: bukieciarstwo i florystykę, elementy botaniki opierając się o wymogi kompozycji okolicznościowych z stosowaniem planowania przestrzennego i dobór technik.
 
Podziękowania za pomoc dla Pana Macieja Trzebniaka – leśniczego oraz podleśniczym Marka Dobroczńskiego i Huberta Przybylskiego (Centrum Zarządzania Łęgami w Czeszewie) oraz specjalistom do spraw edukacji Panów: Rafała Śniegockiego (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu) i Jakuba Wojdeckiego (Nadleśnictwo Jarocin).
 
Program Leśne Przemiany jest autorskim projektem edukacyjnym pod patronatem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, WZAR, Fundacji Mundo Humano oraz Koła DąbTowarzystwa Przyjaciół Lasu .
Wystawa prac od 25 czerwca do 30 sierpnia w Centrum Zarządzania Łęgami w Czeszewie.
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz